Strong

GALERİ

Strong

Garanti Edilen İçerik w/w
Suda Çözünür Fosfor PentaOksit (P2O5) % 40
Suda Çözünür PotasyumOksit (K2O) % 20
pH 3

 

 

 

STRONG 0-40-20 bütün fosforun fosfit iyonundan gelmekte olduğu bir fosfor ve potasyum çözeltisidir.Hammadde kaynağı Fosforik asit değil FOSFOROZ ASİT’tir. (%76 w/v potasyum fosfit (KH2PO3) ). Dengelenmiş formülü ve hareket kabiliyetiyle ( bitkide aşağı ve yukarı ) bitkinin tüm döngüleri boyunca kullanılmaya ideal bir ürün haline getirilmiştir.

STRONG 0- 40-20 içindeki fosfor ( fosfit iyonu) ile bitkide 2’li bir işleme sahiptir;

-Enerji üretme işlemine müdahil olma ve bağışıklık sistemini güçlendirme,

-Bitki hücrelerinin yenilenmesini sağlama.

  STRONG 0-40-20 içindeki yüksek potasyum oranı ve bitkinin mantar enfeksiyonlarına karşı zayıf olduğu dönemlerde zarar gören hücre ve dokuların yenilenmesinde ve güçlendirilmesinde aktif olarak görev almasından dolayı, bitki gelişiminin her döneminde, özellikle de meyve verme safhasında kullanılması önerilmektedir.Sistemik ve karasteristik özelliği dolayısıyla bitkiler tarafından alınımı kolay ve hızlıdır.

Patojenlerin gelişimi için engelleyici enzimler salgılamasını arttırır.(PHYTOALAİXİN:Bitkilerin mantari hastalıklara karşı ürettiği enzim)

Hasat öncesi yapılan uygulamalarda ürünün raf ömrünü uzatır, hasat sonrası oluşabilecek fungal hastalıkları engeller.

İçeriğindeki yüksek orandaki Fosfor-Potas sebebiyle aşırı boylanmayı engeller.Daha dolgun gövde ve dalların oluşmasını sağlar.Çiçek oluşumda etkin rol oynar.

 

 

 

Strong