Vertigo

GALERİ

Vertigo

Garanti Edilen İçerik w/w
Suda Çözünür Bakır (Cu) % 5,5
pH 3

 

 

VERTİGO  L60 pektin, glukonat ve galakturonat  formunda mono, di ve polisakkaritler ihtiva eden, stabil ve organik bir bakır kompleksidir. -CuGl- organik kompleksi Cu2+ moleküllerinin basit bir bakır tuzu gibi kristalleşmesini önler, organik bakır kompleksinin özellikle reaksiyona yatkın karakteri sebebiyle, yaprak dokusunun yarı geçirgen zarından gübrelemeyle kolayca emilir ve gövdeye aktarılır.

VERTİGO  L60 farklı yollardan çalışır;

-Teknolojik olarak bakır sülfat ve bakır oksiklorid tuzlarından üstündür. ( Çünkü bu tuzlardaki serbest Cu2+ miktarının fazlalığından dolayı bitkiyi zehirleme riski daha fazladır.)

-Bitkinin bağışıklık ve direnç sistemine katkı sağlamak amacıyla dizayn edilmiş oluşundan dolayı bitkinin biyo-iklimsel anormalliklerden etkilenmesini engeller  ve güçlendirir.

-İçeriğindeki glukonik asit miktarının fazlalığından dolayı, polisakkaritler direkt olarak meyvenin kendisini etkilemekte, kalite standardını, renkliliği, parlaklığı ve şeker oranını arttırmaktadır.

VERTİGO L60 ;

Organik bir bakırdır.

Gulukonat ve Galakturonat içermektedir.

Fungal ve mantari hastalıklara karşı etkilidir.

Doğal şelatlayıcı özelliğindedir.

Kalıntı riski yoktur.

Translaminer etkilidir (Çok yönlü:Yaprak-Toprak)

Hastalıklı bir durum yok ise; verim artışı ve bitkinin o dönemdeki durumuna göre çalışma etkisi gösterir.Yaprak ayası genişler, çiçek sayısı artar.

Doğal savunma mekanizması uyararak enfeksiyon sonrası bitkinin direncinin artmasını sağlar, tedavi edici özelliğindedir.

Bitkinin sağlam ve  güçlü olmasını sağlayarak, enerji ihtiyacını karşılar.

Vertigo